Son Dakika Açıklamasıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Öğrencilere Kötü Haber Verdi

Son Dakika Açıklamasıyla Milli Eğitim Bakanlığı, Öğrencilere Kötü Haber Verdi
Son dakika açıklamasıyla Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere kötü haber verdi ve yaz tatilinin süresini kısalttığını duyurdu. 16 Haziran'da heyecanla karnelerini alarak yaz tatiline başlayan öğrenciler, beklenmedik bir kararla karşı karşıya kaldılar.

Artık yaz tatili sadece bir ay sürecek ve Ağustos ayında okullar yeniden açılacak. Bu haber, öğrenciler ve aileleri arasında büyük bir hayal kırıklığı ve endişe yarattı.

MEB'in Açıklamasıyla Birlikte İlkokul, Ortaokul Ve Lise Öğrencileri Için Yaz Tatili Beklenenden Erken Sona Ermiş Oldu

MEB'in açıklamasıyla birlikte ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için yaz tatili beklenenden erken sona ermiş oldu. Birçok öğrenci, tatilin keyfini sürmek ve enerji toplamak için planlar yaparken, şimdi yeniden derslere hazırlanmanın telaşıyla karşı karşıya kalacaklar. Okulların 1 Ağustos itibariyle açılacak olması, öğrencilerin tatil süresini daha kısa bir sürede değerlendirmelerine ve yaz aktivitelerine daha az zaman ayırabilmelerine neden oldu.

Özellikle Deprem Bölgesindeki Öğrenciler İçin Yaz Okulu Uygulaması Devreye Sokulacak

Okulların Ağustos ayında açılacak olmasıyla birlikte, öğrenciler yeniden ders başı yapacaklar. MEB'in aldığı kararla ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için tatil dönemi erken sona erdi. 16 Haziran'da karnelerini alarak sevinçle tatilin keyfini çıkarmaya başlayan öğrenciler, bu kararla birlikte okul sıralarına geri dönecekler. Milyonlarca öğrenci, 1 Ağustos itibariyle yeniden okullarında olacaklar. MEB'in son dakika açıklamasıyla birlikte özellikle deprem bölgesindeki öğrenciler için yaz okulu uygulaması devreye sokulacak. Derslerden geri kalan öğrencilerin bulunup telafi etmesi için açılacak olan yaz okulları ücretsiz olacak. 1 Ağustos tarihinden sonra açılacak yaz okulları için herhangi bir devam mecburiyeti bulunmuyor. Dileyen öğrenciler, bakanlığın açtığı yaz okullarına dahil olabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Eğitim