Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı başvuru şartlarını açıkladı: Çocuğu olan 3.038 Lira destek verilecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı başvuru şartlarını açıkladı: Çocuğu olan 3.038 Lira destek verilecek
Hükümetin kötüye giden ekonomi nedeniyle verdiği yardım ödemelerine yenileri eklenmeye devam ediyor. Son olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yeni çocukları olan dar gelirli ailelerin hesaplarına 3 bin 38 TL yatırılacağını paylaş

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, ihtiyaç sahiplerine farklı sosyal yardım paketleriyle ödemeler yapıldığını belirterek, yeni çocukları olan dar gelirli ailelerin hesaplarına 3 bin 38 TL yatırılacağını paylaştı.

Sosyal yardım programı kapsamında SED hizmetiyle aylık 2.337 TL ödeme yapılıyordu ancak yeni zamlar ile beraber bu destek ödemesinin 3 bin 38 lirayan kadar çıktığı fiade edildi. Ailelerin ekonomik durumunu iyieştirmek, çocukların eğitim ve sağlık masraflarına katkı için yapılan ödemeleri alabilmek için başvuru yapmaları gerektiği ifade edildi.

GEREKLİ ŞARTLAR BELLİ OLDU

Hane içerisindeki gelir tutarının asgari ücretin üçte birinden az olması,

Ailenin sosyal güvencesinin bulunmaması ya da yetersiz olması,

Ailenin herhangi bir mal varlığına sahip olmaması,

Ailenin 18 yaş altında en az bir çocuğunun bulunması

Ailenin çocuklarının okula devam etmesi veya meslek edinmesi

Ailenin sosyal hizmet uzmanının değerlendirmesine göre SED hizmetine ihtiyacının olması

BAŞVURU DETAYLARI NETLEŞTİ

SED yardım başvurusu e-Devlet üzerinden yapılabildiği belirtilerek şahsen yapılacak başvurularda kişinin ikamet ettiği yerdeki il müdürlükleri ya da Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüklerine Dilekçe yazması gerektiği ifade edildi. Kimlik belgesi, ikametgah belgesi gelir durumunu gösteren belge ve çocukların okul kayıt belgeleri başvuru esnasında verilmesi gerektiği de paylaşıldı.

E-Devlet üzerinden başvuru yapılacak ise e-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı menüsünde bulunan SED başvurusu seçeneğine tıklanmalı. Başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulmalı ve form gönderilmeli.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.