Erdoğan'ın Talimatı İle Maaşlara Zam Verilecek! Tam 13.000 TL Emekli Maaşında Detaylar Netleşti...

Erdoğan'ın Talimatı İle Maaşlara Zam Verilecek! Tam 13.000 TL Emekli Maaşında Detaylar Netleşti...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla emekli maaşlarının 13.000 TL çıkacağı konusu gündeme geldi. Emekli maaşlarında heyecan yaşanmaya devam ediyor.

Erdoğan'dan talimat geldi ve 13.000 TL en düşük emekli maaşı olacak. Net bilgi ise 5 temmuz tarihinde açıklanacak…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomik zorlukların altında vatandaşın ezilmemesi için maaşlarda düzenleme yaptı. Emekli maaşları sürpriz bir rakamla adeta herkesi şaşırtacak. 13.000 TL maaş müjdesi geldi. 5 Temmuz tarihinde resmileşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları ile ilgili detaylar haberimizde…

5 Temmuz itibariyle maaşlara yapılacak zam ve oranlar açıklanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın verdiği müjdelerle vatandaş bugüne kadar sevindi. Yapılan açıklamaya göre emekli maaşlarını rekor bir zam yapılacağı konuşuluyor. Emeklilerin maaşı 8.500 TL'ye kadar çıkıyordu. 13.000 TL maaş ödemesi ile rahat bir nefes aldırılacak emekli için büyük bir öneme sahip olan bu zam SSK ve bağ kurulları kapsıyor. Bayram öncesi zam beklentisi içinde bulunan emekli vatandaş beklediğine bulamadı. Yapılan düzenleme ile bir miktar hayal kırıklığı yaşanmıştı ancak şimdi 5 temmuz tarihinde net rakam açıklanacak. Talimat ile 13.000 TL emekli maaşı ödenecek.

Katmerli Zam Geliyor

Emekli vatandaşlara katmerli zam yolda. Emekli maaşına yapılan düzenleme ile geçim sıkıntısı yaşayan emeklilerin bir nebze olsun rahatlaması hedefleniyor. 5.000 TL, 8000 TL ve 8.500 TL arası maaş alan emekliye rekor bir zam daha geliyor. Ayrıca emeklilere intibak düzenlemesinin yapılacağı da konuşuluyor. Emekli vatandaşları yapılacak zam konusu ile ilgili Erdoğan açıklamalarda bulunmuştur. SSK, Bağ-Kur ve memur emeklileri tarafından ilgi gören zam oranı belli oldu. En az %45 oranında zam yapılacağı belirtildi. Bu şekilde en düşük emekli maaşı 3500 TL artacak ve 10.000 TL seviyesinde olacak.

Emekli Maaşı 13.000 TL'ye Çıkıyor

Vatandaşların merakla beklediği güzel haber nihayet geliyor Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla yeni bir tablo oluşturuldu. Yarın sabah saatlerinde açıklanması bekleniyor. Emekli maaşlarına verilecek zam ile 13.000 TL'ye ulaşması bekleniyor. 8.500 TL maaş alan emeklinin yapılan zam ile geçim sıkıntısı yaşamaması hedefleniyor.

Emekli vatandaşlar uzun yıllar boyunca ülkeye hizmet edip rahat bir emeklilik dönemi geçirmeyi hedefliyorlar. Ancak emeklinin bugünlerde ekonomik olarak rahat bir nefes alabilmesi mümkün görünmüyor. Emekli maaşları 13.000 TL'ye çıkıyor. Emekli vatandaşların yaşam standartlarını iyileştirecek ekonomik anlamda güvenilir bir ortam hazırlayacak maaş zammı önemli bir kısmı ilgilendiren ve rahatlamasını sağlayan bir düzenleme olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.