İkinci El Otomobil Alacaklara Kötü Haber! % 200'lük Artış Yaşandı…

İkinci El Otomobil Alacaklara Kötü Haber! % 200'lük Artış Yaşandı…
​​​​​​​İkinci el otomobil alacakları çok üzecek o haber geldi. %200'lük fiyat artışı yaşandı. Sıfır otomobillerin ikinci el otomobillerden çok daha uygun fiyata satıldığı ve 0 araçların gerçek değerlerini ulaşması için tedbirler alındığı ortaya çıktı.

Otomobil satışında yüksek fiyatlar spekülatif alım satım sorununu çözmek için Fahrettin Ertemel önerilerini açıkladı. Bakanlıktan cezai yaptırımlara denetim getiriliyor. Sektörde dengesizlik giderek azalacak ve vatandaşlar çok daha rahat bir şekilde otomobil satın alabilecekler.

Son dakika açıklama geldi ikinci el piyasasını yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Araç sektöründe 0 ve 2 el. arasında fiyat bakımından büyük bir dengesizlik yaşanıyor. Bu konuda sektör temsilcisi Hayrettin Ertemel ikinci el araç sahiplerine hem neyi hem de kötü haber verdi. İşte o açıklamanın detayları…

İMAS Başkanı Ertemel Açıklama Yaptı…

Vatandaşlara zorluk yaşatan yüksek araç fiyatları ciddi bir problem haline geldi. İMAS başkanı Hayrettin Ertemel alınacak tedbirlerle birlikte sıfır araçların gerçek değerleri üzerinden satılacağını ve artık al sat yapanların piyasadan çekilmesi gerektiğini belirtti. Peki, bu nasıl olacak? İMAS başkanı konuyla ilgili şu sözleri kullandı:

“Ülkemizde son 2 yılda otomobiller artık hiçbir şekilde ihtiyaç maddesi değil yatırım aracı olarak kullanılmakta. Bu durum sektörde alım satımı ciddi oranda arttırıyor. Bu sebeple de piyasada dengesizlik oluşuyor şeklinde açıklamada bulundu. Ertemel açıklamasının devamında Yeni bakanımız ile gerçekleştirmiş olduğumuz son görüşmemizde otomotiv sektörü ile ilgili olarak çözüm önerilerimize sunduk. Burada en önemli problemin otomobilin son 2 yılda bir ihtiyaç maddesi olmaması aynı zamanda yatırım aracı olarak kullanılması oldu. Bu durumu spekülatif alım satımı ciddi oranda arttırması otomotiv satıcılarının yerine bireysel alım satım yapılması engellenmeli. Bu konuda Ticaret Bakanlığına başvuru gerçekleştirildi.

Bakanlıktan Ceza Yağacak

Sıfır otomobiller yerine ikinci el otomobil piyasasında fiyatlar çok daha yüksek. Bakanlık konuyla ilgili açıklamada bulundu. Bununla birlikte çok ciddi adımlar atılıyor. Artık internet üzerinden gerçekleşen satışlarda sıfır araç fiyatının üzerine çıkılması engelleniyor. Tüm bilgiler toplanacak ve farklı süzgeçlerden geçirilecek sonrasında cezai yaptırımlar uygulanacak. Vatandaşların araç alma konusunda biraz daha rahatlaması bu şekilde mümkün olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.