Son Dakika Açıklama Geldi! Memur ve Emekli Maaşları İçin Zam Tarihi Netleşti! Temmuzda Yüksek Maaş Alacaklar…

Son Dakika Açıklama Geldi! Memur ve Emekli Maaşları İçin Zam Tarihi Netleşti! Temmuzda Yüksek Maaş Alacaklar…
​​​​​​​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan emekli ve memur maaşlarına yapılacak zammın temmuz ayının başlarında açıklanacağını belirtmişti. İşte maaş zammına dair tüm detaylar...

Temmuz ayı maaşları emekli ve memur için farklı yatacak. Maaş zammı eklenecek ve emekli ile memurun yüzü gülecek.

Temmuz ayının 5'i emekli ve memur için müjdeli gün olarak düşünülüyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun 5 Temmuz'da açıklayacak olduğu Haziran ayı enflasyon verilerine göre emekli ve memur maaşlarına yapılacak zam oranı da netlik kazanacak. Ocak ve Mayıs dönemine ait enflasyon verilerine göre %15.26 olarak zam oranı kaydedildi. Ruters tarafından yapılan bir ankete göre Haziran ayında enflasyonu %4.84 artış sağlayacağı ve 2023 yılında görülen en yüksek seviyeye ulaşacağı düşünülüyor. Yıllık enflasyon ise Haziran ayında %39.59'dan %39.47'ye düşmesi düşünülüyor.

Enflasyon Memur Ve Emekli Maaşlarını Nasıl Etkileyecek?

Temmuzda emekli ve memur maaşlarına zam yapılacak. TÜİK tarafından açıklanacak veriler zammının netliğini ortaya çıkaracak. Memur ve emekliler enflasyon verilerini beklerken gelen tahminler de herkesi şaşırttı. %35 ile %45 arası zam yapılacağı düşünülüyor. Bu oran enflasyon verisinin açıklanması ile birlikte netlik kazanacak ve memur, memur emeklisi maaşlarına bu ay zam uygulanarak hesaplarına yatırılacak.

Türkiye'de çalışan ve emekli olan pek çok kişi yapılacak bu maaş zammı ile ilgili araştırma yapıyor. Zam oranının ne kadar olacağı ve emekli ya da memura ek ödeme refah payı gibi ödemelerin verilip verilmeyeceği de merak ediliyor.

Zammın Duyurulacağı Tarih Netleşti

5 Temmuz Çarşamba günü TÜİK tarafından açıklanan enflasyon verilerinin ardından memur ve emekli maaşlarına verilecek zam oranı da ortaya çıkacak. Maaş artışlarının ne kadar olacağı konusunda enflasyon verileri belirleyici olurken gözler 5 Temmuz tarihine çevrilmiş durumda. Enflasyon verilerinin ardından zam oranı da bakan veya Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yapılan açıklamayla duyurulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.