Temmuz Ayı Aile Destek Programı Ödemeleri Yattı mı? Duyan Koşuyor...

Temmuz Ayı Aile Destek Programı Ödemeleri Yattı mı? Duyan Koşuyor...
Temmuz ayının başlamasıyla birlikte vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında sosyal yardım ödemelerinin hangi tarihlerde hak sahiplerine iletilmeye başlanacağı geliyor.

Özellikle evde bakım yardımı ve diğer sosyal yardım ödemeleri belirli bir takvime göre düzenleniyor. Bu çerçevede temmuz ayında Aile Destek Programı ödemesinin sona erip ermeyeceği ve destek ödemelerinin ne zaman hesaplara aktarılacağı araştırılıyor.

Aile Destek Programı’nın Temmuz Ayında Son Ödeme Tarihi Henüz Açıklanmadı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı geçen yıl başlattığı Aile Destek Programı kapsamında sağlanan desteklerle ilgili olarak temmuz ayındaki ödemelerin ardından destek paketinin sona ereceği bilgisi paylaşıldı. Ancak Bakanlık henüz son ödemenin ne zaman yapılacağı konusunda resmi bir açıklama yapmadı. Yine de sosyal yardımların genellikle ay ortasında verildiği tahmin edilmektedir.

Destek Ödemeleri Ay Ortasında Hesaplara Aktarılması Bekleniyor

Vatandaşlar temmuz ayı ödemeleri için bekleyişlerini sürdürürken destek ödemesinin tutarı da merak ediliyor. Destek ödemesi hane içindeki kişi başına düşen aylık gelire göre belirlenmektedir ve 850 TL’den başlayarak hane içindeki kişi başına düşen aylık gelire göre 1.250 TL’ye kadar yükselmektedir. Destek ödemesinin hane içindeki kişi başına düşen aylık gelire göre belirlenen aralıkları ise şu şekildedir:

Hane İçindeki Kişi Başına Düşen Aylık Gelire Göre Belirleniyor

450 TL ve altı olanlar 1.250 TL alacak 450 TL üzeri – 911.15 TL ve altı olanlar 1.100 TL alacak 911.15 TL üzeri – 1372.30 TL ve altı olanlar 950 TL alacak 1372.30 TL üzeri – 1833.45 TL’den az olanlar850 TL alacak. Bu bilgiler çerçevesinde Aile Destek Programı’nın temmuz ayındaki son ödemesinin ne zaman yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Ancak sosyal yardımların genellikle ay ortasında verildiği düşünüldüğünde vatandaşların ödemeleri bu dönemde hesaplarına aktarılabilir. Vatandaşlar güncel bilgilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden veya ilgili kurumların iletişim kanallarından ulaşabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.